Do tramvají v mikině. Proč je v nich zima?

Využíváte městkou hromadnou dopravu? Není to jenom metro, autobus, nebo také trolejbus. V řadě měst to jsou také tramvajové linky. Pokud jimi plánujete cestovat, nezapomeňte si sebou přibalit vhodný kousek oblečení, jako je třeba mikina s kapucí. Hlavně teď v zimě. Z jakého důvodu? Jelikož v nich rozhodně není nijak velké teplo. Proč tomu tak je a proč bez mikiny nejezdit? Podívejte se.

Stále se větrá

Jak probíhá taková klasická jízda tramvají? Je to stále se opakující rituál, kdy tramvaj ujede několik stovek metrů, potom se zastaví na zastávce a následně dojde k tomu, že se dveře otevřou, nastoupí a vystoupí lidé, a potom se dveře zase zavřou. A právě vlivem neustálého otevírání a zavírání dojde k tomu, že se v tramvaji vlastně pořád jenom větrá. I když by se topilo naplno, tak teplo bude neustále unikat.

Chlad je praktičtější

Jezdíte často i v létě? Pokud jsou horka? Potom jistě víte, že taková jízda není nic příjemného. Pot zrovna dvakrát nemilují mimo lidí i šperky, které pak (zejména stříbro) černají či ztrácí lesk. To však neplatí pro stříbrné náušnice swarovski , ale zpět k tématu. A teď si představte, že to stejné by vás čekalo i během zimy. Navíc s přihlédnutím k tomu, že by do vyhřáté tramvaje nastupovali lidé v bundách. Během pár minut by jim bylo nesnesitelné horko, takže by se začali svlékat z bund a mikin, a začali by větrat. A k tomu všemu by se začal objevovat nepříjemný zápach potu. A toto v tramvaji během zimního období rozhodně nechce zažívat nikdo. To je celkem jasné.

Topení nefunguje

I když se dopravní podniky snaží o modernizace svých tramvají, nedaří se jim to vždy tak, jak by očekávaly. I proto není nic neobvyklého, že na tratích stále jezdí velmi staré tramvaje, které po technické stránce nejsou úplně dokonalé. I toho se týká odpověď na otázku, proč cestovat v teplejší mikině. Je to jednoduše proto, že se ve vagonu ani topit nemlže, protože topení nefunguje. A než ho někdo plnohodnotně opraví, tak bude léto. Takže je to z pohledů kompetentních osob v podstatě zbytečný krok.